V teplických katakombách 8.10.2011

Asi nějak takto, výstižnější přirovnání mě už nenapadá, proběhl sobotní mazec mezi naším týmem a udatnými Chomutováky. Najelo se na pravý a nefalšovaný CQB po osmi členech na každé straně.

Místem konání byl tentokráte profesionálně zařízený objekt bývalé školy v Teplicích v Alejní ul., který nese název Paintball One.

Critical Zone v Paintball One v Teplicích

Měli jsme tu čest, že jsme jako první tento skvělý objekt pokřtili ve stylu nefalšovaného softu. Zázemí objektu je skutečně parádní a objekt je i pro tuto hru naprosto bezpečný. K úrazu zde může dojít snad jen špatným našlápnutím.

Zázemí Paintball One

Zmíněné CQB jsme pojali bez speciálních scénářů k bitvám, ale hlavně jako seznámení s novým prostředím. Jelo se klasicky na dvě protilehlé vlajky a šrumec byl záhy ve všech třech nadzemních podlažích, ale také i v tmavém suterénu.

Kobra ve výchozí pozici před útokem

Sofťácké projektily svištěly ze všech koutů, bezpečná zóna snad nebyla za žádným rohem / a že jich tam je /. V těchto prostorách lze nacvičovat dokonalou souhru a taktiku týmu. Adrenalinové vzrůšo zasáhlo asi všechny borce a každý "přešlap" byl tvrdě ztrestán.

Krylow na čekané

Nutno podotknout, že automatické mašinky s max. silou pružiny M130 jsou zde skoro vraždícími monstry a střelbu je nutné korigovat podstatně více než ve volném terénu. Optimálně by se zde využily kvéry s M 90 nebo manuální čí automatické pistole / taky to jednou prubneme /.

V suterénu Paintball One to bylo opravdu hustý

Každopádně jsme borcům z Chomutova nezůstali nic dlužni, i když nutno přiznat, byli o fous lepší. Celé klání se však jako vždycky neslo v parádní přátelské atmosféře a férové hře a o to nám v Softu jde především.

Pršivoda nekompromisně razí cestu vpřed

Takže teplické katakomby, jak jsme pracovně toto prostředí nazvali, doporučujeme všem otrlejším sofťákům i když se jim půlky u pr.... stejně dřív nebo později párkrát silně sevřou. Projektily BB zde létají opravdu svižně, bez ovlivnění vnějších přírodních vlivů a nejsou skoro vůbec vidět, takže leckdy střelba naslepo je tu na denním pořádku.

Zoro v akci

Vřele toto prostředí doporučujeme všem fandům Softu. Maskáčové mimikry zde nenajdou plného uplatnění jako ve volném terénu a obličejová maska nebo odpovídající zakrytí tváře by tu mělo být samozřejmostí.

Eagle zajišťuje krycí palbu postupující jednotky

Komické byly i situace, kdy po odchodu na mrtvoliště, které bylo v zázemí obou týmů, vyřazení bojovníci hned po příchodu zkoumali své obličeje ve velkém zrcadle nebo rychlými pohyby vyhlazovali svá stehna a hýždě. To však ke hře také patří a bez toho by to nebylo ono.

Sparkler těsně před nástupem do akce

Na závěr bych chtěl ještě poděkovat "domovníkovi" Milanovi, který nám ve všem vycházel vstříc a také skvělé fotografce z civilní sekce chomutovského týmu, bez jejíž profesionální a musím říci i odvážné práce by tyto archivní snímky nikdy nevznikly. Se zbraní se v kotli nebojím, i když ostražitosti nepozbývám, ale s foťákem by mě sem nedostali ani jako profesionálně placeného agenta.

Část výstroje a zbrojního arzenálu Critical Zone

Ještě jednou díky Chomutovákům, ale odveta je nemine!

 

- Eagle

Předchozí článek:
Následující článek:


Komentář

  1. Ahoj, jen malilinko poupravím. Drtivá většina týmu není z Kadaně ale z Chomutova. Tedy jsme Chomutovský tým. Ale to je jen opravdu detail. Hra byla super, přiznávalo se a hrálo fér. S Vámi si zahrajeme kdykoli.
    Mějte se Spas ( Martin )

    Spas · 14.10.11 · #

  2. Ahoj, moc pěkně napsaný report /nejvíc se mi páčí poslední odstavec :)/. Kdybyste někdy měli akci poblíž CV, Kadaně, Teplic apod. a chtěli fotografa, klidně dejte vědět, hodně mě to baví. Jsem sice specialista od Mangalores (www.mangalores.cz), ale na volné noze :) Tak ať se daří. m.

    Maťula · 27.10.11 · #

Komentáře jsou uzavřeny