Akce Velvěty 19.9.2010

A je tu krátký report z nedělní akce. Tentokráte jsme si to rozdali s partou "Lišáků" v bývalém opuštěném komplexu / nyní spíše torzu / muničního skladu ve Velvětech u Teplic.
 
 
Atmosféra byla již od samého počátku skvělá. Na sraz dorazilo / a včas / celkem 15 borců / z toho i dvě ženy / a po krátkém seznámení jsme nasedli do připravených jeepů, abychom se ve správné předbitevní atmosféře přepravili na bitevní pole.
 

Cesta do kopců stála za to. Prudké stoupání a střídající se naklánění teréňáků bylo docela zajímavou předehrou velké bitvy.
 
 
Po krátké chvíli jsme konečně dostatečně vykodrcaní dorazili na místo určení. Následovala krátká seznamka s bojištěm, včetně nezbytného mrtvoliště, které zároveň posloužilo jako odpočinkový parking.
 
 
Dlouho jsme však neočumovali, rozdělili mančaft na dvě půlky a jelo se. Střídavě se dobývala obě stanoviště a vlajky se kradly jako o život. Náš tým byl oslabený o skvělé samopalníky a také začátek mače tomu odpovídal. Lišáci vnesli do hry velkou dynamičnost a téměř dokonale se orientovali ve svém domovišti. Terén v okolí zachovalých torz budov bývalého muničního skladu tu je poměrně členitý a umožňuje rozvíjet různé taktiky boje.
 
Trochu jsme oba týmy namíchali a jelo se nanovo. I ženské pohlaví se dobře zapojilo do nelítostných soubojů a nakonec byly souboje vcelku vyrovnané.
Přestřelky byly opravdu skvělé a znovu se tu projevovala nutnost komunikace v týmu prostřednictvím krátkovlných vysílaček. 
 
Skvělá byla i varianta dobývání jednoho stanoviště s vydatnou přesilou útočící jednotky.
 
 
Hrálo se téměř pět hodin a na samotný závěr jsme ještě přidali několik kol vzájemného dobývání stanovišť s novým návratem do hry po vypršení nezbytného "death limitu".
 
Po skvěle prožitém sofťáckém odpoledni jsme se po svých odebrali k parkovacím místům našich osobáků, kde jsme na malém mostku přes řeku Bílinu udělali závěrečné  a vzpomínkové hromadné foto.

 
Parta "Lišáků" je skvělá, dobře a férově se s nimi hraje, a určitě s nimi budeme i nadále v kontaktu.
 
 
- Eagle

Předchozí článek:
Následující článek:


Komentáře jsou uzavřeny