Akce Orasín 13.6.2010

A už jsme zase v přírodě. Tentokráte jsme zvolili překrásné prostředí v Orasínských lesích na Jirkovsku. Počasí nám vyšlo na jedničku a tak nebylo co řešit. Teplická část našeho týmu byla na poslední chvíli poněkud oslabena a do akce jsme vyrazili pouze tři. Pršivodova Kadaňská divize byla na tom trochu lépe, takže nás v součtu nakonec bylo celkem sedm.
 
 
Někoho by možná napadlo " no nic moc ", ale tuto jidášskou myšlenku záhy přetlouká výsadek místních borců v rovnoceném počtu sedmi kousků. Tito " ostří hoši " nejsou žádní elévové a mají už leccos za sebou.
 
 
Rozdělení týmů bylo tentokráte jednoznačné. První akci jsme začali na poměrně rozsáhlém území, kde by si hlavně lebedili členové Vietcongu. První kroky jsme věnovali důkladnému průzkumu nepřehledného terénu a s očima na stopkách. Záhy se však rozštěkaly první sapry, které lehce odrazily předsunutou nepřátelskou hlídku. Tuto epizodu jsme nakonec těsně vyhráli, ale vzájemně jsme se domluvili na přesunu k malému ohraničenému lesíku s nízkým travnatým porostem, kde se potom odehrávaly všechny další nelítostné mače.
 
Rozdělili jsme lesík na dvě samostatná stanoviště a rozmístili vlajky k dobývání. Jak se říká, " první vyhrání z kapsy vyhání ", hned první mač v lesíku na nás soupeř nekompromisně promyšlenou koordinací svého mužstva zatlačil a bodový stav se rázem vyrovnal.
Poučeni z tohoto " výprasku" jsme začali naše útoky daleko přesněji koordinovat, aby nebyl průběh dalších bitev tak jednoznačný.
 
 
V lese, kromě nepřátelských skupin, jsme také naráželi na pozůstatky podobné kultury.
 
Celou situaci v našem týmu rovněž kontroloval Eagle, tentokráte maskovaný za polovičního hejkala.
 
 
Odehráli jsme dost mačů v poměrně rychlém sledu a s výměnou výchozích pozic. Celkový výsledek je možné hodnotit jako rovnocenný, ale zážitky ze skvělé akce jsou vynikající. 
 
A ještě závěrečné foto a potom pa pá.
 
 
 
 
- Eagle

Předchozí článek:
Následující článek:


Komentáře jsou uzavřeny