Akce Synkáč 23.5.2010

Do akce Synkáč jsme 23.5.2010 zapojili celkem 8 hráčů z našeho týmu. Hrálo se v celkem  příjemném prostředí podzemních katakomb / bývalých Vinařských závodů / v samotném centru Prahy. Tento podzemní "bunkr" je vybavený dvěma samostatnými hřišti zařízenými hlavně na paintball, tak jsme si domluvili malou změnu.
 
Po celkem vřelém přijetí jsme obsadili provozní místnost se šatnou a počali rozmýšlet strategii.
 
 
Záhy byl nástup na plac.
Začali jsme na menším hřišti, které bylo protkané mnoha umělými překážkami. Do hry jsme zapojili obě protější stanoviště i s příslušnými vlajkami, ale záhy jsme tuto variantu zavrhli, protože akce byly ve svěžím tempu, samy o sobě velmi rychlé, a vzájemně jsme se vystřelovali jako krysy v sudu.
 
Po přesunu na zadní / větší / hřiště byla situace podstatně akčnější. Sklepení bylo dosti tmavé, takže mířit jsme si mohli tak akorát na tkaničky u bot. Nad touto situací vyzrál z našeho týmu pouze Krylow se svými nasvětlovacími kulemi, které při dávce připomínaly pověstné Stalinovy varhany.
 
 
Zásahy v prostředí se sníženou viditelností byly hlavně zaznamenávány hlasitými výkřiky. Vyřazovací místo bylo hned na začátku herního pole v osvětleném výklenku, kde každý "přechodně" vyřazený hráč páskoval své zásobníky jako o život.
 
 
Při hře se využívala různá taktika, od přeběhů až k "bedňákům" a některým z nás jejich maskovací mimikry téměř úplně splynuly s okolním už tak dost pěkně "vymalovaným" prostředím. Kdyby bylo do těchto sklepních prostor namontované ještě staré kolejiště, silně by mi to připomínalo hororovou PC střílečku "Metro2033".
 
 
Celý airsoftový mazec jsme zhruba v polovině přerušili krátkou oddechovkou, kdy jsme se vrátili do šatny něco vypít a rozebrat další strategii.
 
 
Po návratu na plac znovu tichý šum katakomb přerušily bzukavé štěky pružin ze silnějších i slabších kvérů a jelo se nanovo.
Celkem jsme si zahráli asi tak tři čisté hodiny dobrého "krtkovského" mače. Nakonec jsme celý náš účastnický tým zaznamenali na trofejní foto a vydali se na cestu k individuálnímu týlovému zabezpečení a k "vykurýrování" našich tělesných schránek.
 
 
Co říci závěrem?
Hra na Synkáči v katakombách má určitě své osobité kouzlo. Zadní / větší / hřiště je vhodné do počtu tak max. 10-12 lidí a nudit se zde rozhodně nebudete. Dospěli jsme však k závěru, že na sapíky a útočné pušky toto prostředí moc není, protože se zde leckdy vzájemně potkáte na velmi krátké vzdálenosti a štěnice způsobené BB projektily jsou potom nekompromisní až bolavé.
Uvažujeme tuto akci někdy v budoucnu zopáknout, ale pouze s nasazením pistolí a pistolek, ať už elektrických nebo plynových. Tento způsob boje by mohl navodit docela zajímavé a mnohem vyrovnanější situace / nutnost častějšího přebíjení a také překvápka ze zálohy / a spoustu dalších komických příhod na odpovídajícím adrenalinovém podkladu.
 
 
- Eagle

Předchozí článek:
Následující článek:


Komentáře jsou uzavřeny