Dragunov SVD - odstřelovací Rolls Royce

O "vytunění zbraní" do Airsoftu tu jž zmínka byla. Každý airsofťák provádí svůj tuning individuelně, s ohledem na finanční zátěž, způsob boje a zařazení do jednotky, ale také dle vlastních představ.

Uvádím zde příklad jakéhosi netradičního vytunění odstřelovací pušky Dragunov SVD, která se po nezbytném upgrade a úpravě režimu střelby stává skutečným Rolls Roycem v odstřelování nepřátelských pozic. Někteří ortodoxní odstřelovači by sice nad touto variantou tuningu ohrnuli nos, ale úprava vlastní zbraně je vždy věc  pouze osobního pohledu.

Ukázka vytuněného modelu základní verze Dragunova spočívá v maximálním možném upgrade vnitřních dílů, přičemž dostatečně dlouhá hlaveň je ponechána původní. Další zásadní úprava spočívá v úpravě režimu ze Semi do režimu Auto. Puška potom střílí pouze v tomto nastaveném režimu a je to skutečné peklo. Změřená úsťová rychlost je  se střelivem BB 0,36g cca 125m.s-1 a kadence neskutečných 20. Nevýhodou je tu snad jenom malá kapacita zásobníku / pouhých 40 BB /, takže akce vyžaduje alespoň dva rezervní do kapsy a přibalení kapacitní rychloplničky.

Pušku lze využívat jak v obranném, tak i v útočném týmovém způsobu hry. Bez optiky má docela příjemnou hmotnost / cca 3,5 kg / s využitím pasivních mířidel. S použitím optiky dostává zbraň ještě větší respekt a konečná hmotnost je potom 4.1 kg. Původní sovětská optika se na trhu obtížně shání, lze ji však pro tuto úpravu spolehlivě nahradit běžně dostupnými puškohledy. Volil jsem osvědčený puškohled Bushnell / 9 x 40 / s individuální boční montáží, která je naprosto spolehlivá.

V režimu střelby krátkých přerušovaných dávek skutečně zasypete pozici nepřítele sprchou dobře mířených kulí a přinejmenším vnesete do jeho řad slušný chaos. Zbraň je rovněž naprosto vhodná k odstřelování již zjištěných pozic nepřátelských sniperů, přičemž komunikační most s vlastním týmem pomocí krátkovlnných vysílaček je při použití této zbraně téměř nutností.

Odstřelovací puška Dragunov SVD po individuálním tuningu

 

- Eagle

Předchozí článek:
Následující článek:


Komentáře jsou uzavřeny