Přepravní vaky, chci ho už taky !

Dopravit se na plánovanou akci není většinou pro žádného airsofťáka velký problém. Kromě nezbytných doplňků, zásob pití, jídla, kuřiva, střeliva a bůhví jakých dalších serepetiček by bylo smutné zapomenout na to nejpodstatnější - svůj kvér.
 
Osobně se domnívám, že každá airsoftová zbraň si zaslouží nějaký ten svůj "futrálek". Jednak není legislativně povoleno tyto leckdy dokonalé repliky ostrých "bratříčků a sestřiček" volně na veřejnosti přepravovat a jednak si to ani nezaslouží. Při akci v terénu si vás stejně užijou až budou plakat.
Samotné hráče lze potom podle kritéria jejich přepravy zbraně  zařadit do čtyř základních skupin :
 
- první skupinu zastupují "tvrďáci", kteří nekompromisně propagují tvrdá přepravní pouzdra, ať už do ruky nebo na kolečkách, se kterými potom zabírají nejvíc místa v autě.
 
 
Skutečný "tvrďák" na opravdového macka
 
- druhou skupinu tvoří "měkouši", kteří sice nedosahují kvalit tvrďáků, ale své zbraně ukrývají do měkkých pouzder a vaků, většinou zpevněných molitanovými vystýlkami.
 
Přepravní vak vyztužený molitanovou vystýlkou
 
- třetí skupinu tvoří "krabicáři", kteří svoji zbraň do roztrhání těla / nebo spíš krabice / neustále přenášejí v původním balení, většinou se všemi komponenty. Pro všechny případy krabici na několika místech převazují solidním kalounem. Krabicáři většinou prahnou i po nalepení varovného nápisu "Fragile".
 
 
Neklopit !
 
- poslední a "nejchudší" skupinu tvoří "dekaři". Ti svého miláčka přepravují systematicky zabaleného do staré deky nebo prostěradla a ostatní nezbytné doplňky ke zbrani soukají do všech volných kapes v maskáčích nebo do přídavné igelitové tašky.
 
 
A jedeme k móři
 
Není smyslem tohoto pojednání hanit ten či onen přepravní obal, ale jisté je to, že bez solidního vaku to nikdy není ono a dřív nebo později to každý airsofťák bude stejně muset řešit.
 
 
- Eagle

Předchozí článek:
Následující článek:


Komentář

  1. Vybornej clanek :DD krabicari jsou dobry :DD

    Falco · 21.05.10 · #

Komentáře jsou uzavřeny