Kadence

Kadence v muzikantské "hantýrce" znamená logický sled akordů. Oproti tomu v airsoftu tento výraz udává počet BB kuliček, které za jednu sekundu opustí hlaveň vašeho kvéru.
 
Kadence je samozřejmě u různých zbraní rozdílná. Jinou kadenci mají levnější modely, většinou z Číny, jinou mají více či méně upgradované zbraně od různých výrobců a úplně jinou má například Systema /modely PTW/.
 
Je pravdou, že samopalníci v akci většinou střílí krátkými dávkami, ale i v tomto případě se větší kadence jeví velmi pozitivně. Podstatným rozdílem je, když na svého protivníka vyplivnete 2 kuličky, z nichž jedna ještě vezme podivnou dráhu letu, nebo do akce vyrazí rovnou kulí 8. Samozřejmě, že vyšší kadence přímoúměrně " vyžírá" zásobník a záleží jenom na hráči, jak si s těmito faktory poradí.
 
 
Upgradovaný AK 74 se vzduchotechnikou Systema a se skvělou kadencí 16 BB
 
Domnívám se,že kadence kolem 8 kulí je docela solidní a kadence 10-12 kulí je víc než dobrá. Pro úplnost uvádím, že Systémácké modely PTW / M4A1 a M16A3 / mají změřenou kadenci 16, což je z pohledu tohoto faktoru neskutečný mazec / taktéž upgradovaný AK 74 /. Tlačný zásobník u těchto zbraní na "pouhých" 120 BB pak velmi často a v krátkém časovém intervalu žádá o pomoc a rychlou výměnu.
 
 
- Eagle

Předchozí článek:
Následující článek:


Komentáře jsou uzavřeny