Power = dobrý akumulátor

Akumulátory pro AEG zbraně jsou většinou dodávány jako součást celkového balení spolu se zbraní. Někdy se však nevyhneme jejich objednání. Spousta airsoftových hráčů při vhodném výběru svého akumulátoru nechybuje, ale přesto se v několika bodech zmíním o základních principech.
 
Při výběru akumulátoru, který je pro naši zbraň po všech stránkách nejvýhodnější, je nutné hledět na čtyři základní kritéria :
 
1. zvolit akumulátor s odpovídajícím napětím
2. zvolit akumulátor s největší možnou kapacitou k odpovídající voltáži
3. dbát na správný tvar akumulátoru
4. zvolit akumulátor se správným konektorem, navazujícím na zakončení kabeláže ve zbrani / druhý konektor je buď ve verzi malé nebo ve velké /
 
K bodu 1 : odpovídající napětí je volené s ohledem na příslušný elektromotorek a vlastní kabeláž ve zbrani. Neodpovídající voltáž může elektromotorek a kabeláž zcela zničit, naopak podpětí vám elektromotorek roztočí jen částečně nebo vůbec a pravidelné a dostatečné natahování pružiny je tak v háji. 
Silnější zbraně / resp. zbraně se silnější pružinou / obsahují zátěžová nebo dokonce superzátěžová ozubená kola, která vyžadují větší výkon elektromotorku, tudíž větší napětí akumulátoru a k tomu i odpovídající kabeláž. Pokud nejsou všechny tyto prvky v odpovídající rovnováze, vždy se něco...
 
 Pozor na "lidovou" vynalézavost a tvořivost
 
K bodu 2 : kapacita každého typu akumulátoru je vždy, stejně jako napětí, udávaná výrobci. Lze sehnat stejný typ akumulátoru s odpovídající voltáží, ale s rozdílnou kapacitou. Logickou snahou každého hráče samozřejmě je volit kapacitu co nejvyšší / také tomu odpovídá i cena /. Akumulátor tak při akci déle vydrží a nemusí vznikat obava, že se mač nedohraje / i když jsem to zažil také /. Zakoupení akumulátoru není vždy zrovna levnou záležitostí, ale pokud vlastníte akumulátor s menší kapacitou, doporučuji na akci vždy dva a plně funkční.
 
K bodu 3 : jelikož se prakticky všechny akumulátory skládají z odpovídajících bateriových článků s napětím 1,2V, které jsou sériově zapojeny a semknuty do jedné fólie, jejich tvary jsou rozdílné. Lehce se potom stane, že zvláště u podobných tvarů hráč objedná akumulátor s odpovídajícím napětím, ale nějak mu unikne jeho tvar a do zbraně ho nedostane ani kladivem. Řešit potom tuto situaci jako přídavný akumulátor připevněný na vnějším plášti zbraně se mi nezdá zrovna moc estetické.
 
 
Akumulátor 8,4V a s kapacitou 1300mAh zakončený malým konektorem
 
K bodu 4 : zakončení kabelů z akumulátoru je v konektoru, který pouze zasunete do jeho druhého konce / samec - samice /, který obdobně zakončuje kabeláž ve zbrani. Spojením obou konektorů uvedete celý obvod pod napětí. Pokud narazíte na případ, že konektory mají rozdílnou velikost, kupte si samotný konektor odpovídající velikosti konektoru ve zbrani a ten nevhodný z akumulátoru jednoduše pouhým zasunutím do mosazných kontaktů a bez pájení vyměňte.
 
Při zapojování elektrického obvodu a zejména při dobíjení akumulátorů, které vždy nemusíte provádět přes odpovídající konektory, dbejte vždy na správnou polarizaci.
 

 

  - Eagle

Předchozí článek:
Následující článek:


Komentáře jsou uzavřeny