Zaostřeno na kamufláže

Velmi diskutovanou otázkou mezi airsofťáky je maskování a také samotná kamufláž zbraní. Na různých akcích  je možné spatřit perfektní kamufláže zbraní, většinou technikou air brush, ale také " skutečné hrůzy " napatlané vším ,co dům dal a ještě s přidáním nefalšované lidové tvořivosti. Je jasné, že každý druh kamufláže lépe sedí do odpovídajícího prostředí a nelze ho všude plně univerzálně využít.

V našem teamu jsme proto využili kamuflážní techniku, kterou lze poměrně snadno obměnit nebo se lze hned a rychle vrátit k původnímu designu. Smysl těchto kamufláží spočívá v našití "oblečků" z odpovídající maskáčové látky na různé části zbraně. Celkový design potom vypadá celkem elegantně a přesvědčivě. Zamaskované části zbraně vytvářejí spolu s odkrytými místy poměrně estetickou podívanou a v terénu splní dobře i svoji maskovací funkci. Pokud je tato kamufláž vhodně zvolená v kombinaci s oděvem, jedná se téměř o dokonalou záležitost. 

Finanční stránka toho druhu kamufláží je prakticky zanedbatelná a samotná pracnost není také nijak děsivá. Zvolená kamufláž dobře kopíruje proporce zbraně a v akci hráči nebrání provádět obvyklé manévrovací triky. Závěrem je nutné podotknout, že tento druh kamufláží je především určený pro dlouhé zbraně, kde lze požadovaného efektu celkem spolehlivě dosáhnout. V malé ukázce předvádím zmíněnou kamufláž na útočné pušce M16 A3 a na odstřelovací pušce PSG1.

 

 Útočná puška M16 A3 s kamufláží na kamuflážním podkladu

 

Odstřelovací puška PSG1 s kamufláží na kamuflážním podkladu

Závěrem uvádím dokonalou kamufláž technikou Airbrush profesionálním designerem.

Odstřelovací " kanon " Dragunov SVD ...

 

... a jeho detailní verze kamufláže

- Eagle

Předchozí článek:
Následující článek:


Komentáře jsou uzavřeny